Warning: strstr(): Empty needle in /data/web/virtuals/109902/virtual/www/domains/bigbajk.cz/phorum/op/read.php on line 524

Warning: strstr(): Empty needle in /data/web/virtuals/109902/virtual/www/domains/bigbajk.cz/phorum/op/read.php on line 524

Warning: strstr(): Empty needle in /data/web/virtuals/109902/virtual/www/domains/bigbajk.cz/phorum/op/read.php on line 524

Warning: strstr(): Empty needle in /data/web/virtuals/109902/virtual/www/domains/bigbajk.cz/phorum/op/read.php on line 524

Warning: strstr(): Empty needle in /data/web/virtuals/109902/virtual/www/domains/bigbajk.cz/phorum/op/read.php on line 524

Warning: strstr(): Empty needle in /data/web/virtuals/109902/virtual/www/domains/bigbajk.cz/phorum/op/read.php on line 524

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/109902/virtual/www/domains/bigbajk.cz/phorum/op/read.php:524) in /data/web/virtuals/109902/virtual/www/domains/bigbajk.cz/phorum/op/cache/tpl-emerald-header-56acdb1ebb8a967118dc7927416fb02d.php-stage2 on line 5
Poslední Ultra letos...
Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Poslední Ultra letos...

Autor Paw 
Paw
Poslední Ultra letos...
26. 09. 2017 11:08
...bude 555 km Wolfman - bajkovej masakr v Českých horách:

PROPOZICE mtb555
TYP: ultramaraton bez podpory
DÉLKA (lovu): 555 Km (kratší varianta závodu je zhruba poloviční délky – účastník se může rozhodnout během závodu, jakou variantu pojede, více viz pravidla závodu)
ZPŮSOB POHYBU: jízdní kolo (HORSKÉ) ostatní možnosti povolených dopravních prostředků viz pravidla závodu
ZAČÁTEK (honu): start 27. 9. 2017 v 20:00 hod.
LOKALITA: ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ
TRASA: bude zveřejněna cca 24 hodin před startem (minimálně 85% v ČR)

Tož zkuste od zítřka 20h poslat trochu síly - budu se prát za celý Margl, tedy i za vás!

Paw
Re: Poslední Ultra letos...
26. 09. 2017 18:22
Bude fungovat online? Dostali jste tracker?
Paw
Re: Poslední Ultra letos...
27. 09. 2017 17:14
Tracker možná někdo dostane, ale většinou je organizace dost zmatená. Zkus sledovat i wolfí facebook.

Jinak trasy jsou zde:
první okruh: [mapy.cz]
druhý okruh: [mapy.cz]

...bude to velmi výživné - něco kolem 17 000 m převýšení za (doufám) 3 dny.

Paw
Paw
Re: Poslední Ultra letos...
02. 10. 2017 11:41
Takže je to tam! Dokázal jsem vyhrát oba letošní závody Wolfmana, ke kterým jsem nastoupil. Dvakrát jsem překonal loňského vítěze 1000 mil Radka Musila. A opravdu poprvé v životě jsem k závodu přistupoval jakoseriozní kandidát na vítězství. Šel jsem si za ním od začátku do konce a doslova ho ubojoval.
Surová data:
ujeto 582 km, nastoupáno kolem 17 000m, čas 3 dny, 11h, 40 minut, denní průměr (pouhých) 167km, celková doba spánku 6,5h.
trasa byla extrémní, zvláště pak první okruh, ale pro mě osobně byl ještě OK, daleko větší potíže mi působila spánková deprivace, to co jsem dříve na 1000 mílích spal denně jsem nyní rozprostřel do 4 dnů... Posledních 60 km mělo 2450 m převýšení a já to jel totálně vyndaný 11h, alůe zastavil jsem se jen na 20minut na benzince a pak mi hlava řekla dost ve 4 ráno, 10 km před cílem - lehl jsem si v jedné zatáčce ve stooupání pod Vysokým Ostrým zabalený jen do alumatky. Nařídil si budík a usnul jsem na 30minut, po vzbuzením budíkem jsem byl pořádný hotový a chtěl spát ještě dál, ale klepal jsem kosu a už neusnul. Následně jsem ten kopec, co jsem předtím nemohl ani vytlačit, celý vyjel na kole, abych se trochu zahřál (goretexku jsem odložil v půlce závodu a neměl jsem sebou skoro žádné věci na oblečení). Tož tak nějak to bylo.

Jsem teď na sebe strašně pyšný, obrovský rozdíl je jet závod objet či zkusit a něco úplně jiného je ho jet VYHRÁT. Organizátor Wolfmana navíc prohlásil, že Radek Musil je aktuálně nejlepší ultramaratonec v ČR. A já mu dávám za pravdu. Ale Radek sám v cíli uznal, že Margl byl pro něho tentokrát nepolapitelný - vedl jsem stylem start cíl a i když mě dvakrát dojel, celé jsem to měl pod kontrolou a vždy jsem mu dokázal nastoupit a ujet.

Co dál?
Letos mám odzávoděno, Muldu vynechávám, je na mě teď moc rychlá a krátká. I na 50 km Transbrody jsem se začal cítit komfortněji až po 45 km , do té doby jsem nestíhal. Dám si teď pár týdnů oraz, v listopadu pojedu už jen 5hodinový noční bajkový orienťák ve dvojici s Tomášem Navrátilem (letos 8. na silničním Race across America) a zimní přípravu začnu ještě seriozněji než dříve, kromě tupého najíždění km tam zkusím zakomponovat i nějaké novější a chytřejší prvky. Cílem je příští rok zabodovat na Highland trail (backup) nebo důstojně zajet Colorado trail (prioriota).

Paw



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Paw (02. 10. 2017 16:24).
Re: Poslední Ultra letos...
03. 10. 2017 17:10
Plechy, blahopřeju!
Trochu jsem Tě sledoval, však víš smiling smiley
A hodně fandil!
Seš fakt dobrej! Myslím vážně!

Co to bylo na začátku za Mordor, že jste jeli 90km (někdo samozřejmě míň) 12h?
To vás to nebavilo nebo jste si zapomněli nafouknout kola? smiling smiley)
Paw
Re: Poslední Ultra letos...
04. 10. 2017 14:42
Díky, díky.
Mordor byl jen ultrablátivý noční úsek plný kopečků, polí, prodírání se srčím a podobné zajebávky. Ale upřímně, bylo to na začátku a neměl jsem s tím výraznější problém tedy až na jeden úsek, kdy jsme měli projet oploceným územím hlídaným dvěma vlčáky. Tam jsem vyměkl a čekal na ostatní, ale i ve čtyřech jsme si na ně netroufli a raději to složitě obcházeli.
Daleko horší byl závěr, což jsem popisocval výše - jet 60 km 11hodin se mi fakt ještě nestalo.

Paw
Paw
Re: Poslední Ultra letos...
02. 11. 2017 23:47
ještě článek o tom, jak wolfmana viděla jediná žena na startu (i v cíli): [www.kilpi.cz]

Paw
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.